Lütfen Bekleyiniz...
Son Güncelleme Tarihi: 27.05.2020

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümünde rahatsızlıklar ve tedavi alternatifleri çok geniş bir yelpaze gösterir. Ana başlıklar altında sıralamak gerekirse:

Artroskopik Cerrahi:

Başta diz olmak üzere omuz, ayak bileği ve kalça eklemlerinin ameliyatlarının kapalı yöntemle yapılabildiği cerrahi uygulamadır. Bu yöntemle hastalarda kısa nekahat dönemi avantajı sağlanır ve hastalar kısa sürede işine, yaptığı spora geri dönebilir. Sıklıkla meniskus, çapraz bağ ve kıkırdak bozukluğu durumlarında uygulanır.

Artroplasti:

Eklemlere uygulanan ameliyat yöntemlerini içerir. Eklemi içeren kırıklarda, kireçlenmelerde yapılan protez ameliyatları çok sıktır. Özellikle yaşlı hastaların kalça kırıklarında ve diz - kalça eklemi kireçlenmelerinde çok sık uygulanır.

Travmatolojik Cerrahi:

Kaza, iş kazası, düşme sonucu oluşan tüm kırıkların ve yumuşak doku yaralanmalarının tedavisini kapsar. Bunlar alçılama tedavisi olabildiği gibi cerrahi çivi, implant uygulamaları da olabilir.

Omurga Cerrahisi:

Omurganın hastalıklarında, eğriliklerinde ve daha sık olmak üzere kırıklarında , kırığın stabilize edilmesi amacıyla yapılan müdahaleler, cihazlar ve ameliyatlar bu grup altında yer alır.

Spor Yaralanmaları:

Sportif faaliyetler esnasında oluşan kas- tendon - eklem- bağ hasaralarının tedavisini içerir. Artroskopik cerrahi bu alanda sık kullanılan yöntemlerdendir.

Ara Onlıne Randevu