Lütfen Bekleyiniz...
Son Güncelleme Tarihi: 20.11.2023
İçindekiler
  Kapalı (İzsiz) Rinoplasti Tekniği

   

  Yüzün orta kısmında ve en önde yer alan burnumuz en çok dikkat çeken organdır. Herhangi asimetri veya ölçü olarak uyumsuzluk yüz şeklini etkilemektedir. Yüzde altın oran dediğimiz kavram aslında yüz organlarının birbirine olan uyumundan ibarettir. Modern Plastik cerrahi kavramlarına göre en başarılı burun ameliyatı belli olmayandır. Yani, yüzün diğer organlarıyla uyum içerisinde gözüken doğal burun şeklidir. Uzun süren araştırmalar sonucunda geliştirilen kapalı teknik Preservation Rhinoplasty ile burun kemiklerinin çatısını kırmadan, anatomiye kesinlikle zarar vermeyen, burun ucunu kesmeden her türlü nefes alma sorununu, burun kırıkları, ve eğrilikleri düzeltilebilmektedir.

   

  Kapalı Burun Estetiği Operasyonu Hakkında

   

  Operasyon yaklaşık 1.5-2 saat sürmektedir. Hastalarımızın %80’inde şişme ve morarma olmamaktadır. Operasyon sonrası yapılan anketlerde preservation rhinoplasty tekniğinde ameliyat sonrası %95 hastamızda ağrı olmamaktadır. Bunun nedeni genel olarak subperikondriyal ve subperiostal katmanda çalışılması ile sinir, damar, kas yapılarını açılmıyor ve doku hasarı genel anlamda verilmiyor. Pitanguy ligamanı burnun en önemli kas yapısıdır. Açık teknikten farklı olarak kapalı teknikte bu kas kesilmemektedir. Bunun sonucunda 2-3 sene sonra görülen burun ucu düşmesi kas kesilmediği için kapalı teknikte görülmemektedir. Operasyondan sonra burun bantlaması yapılmaktadır. Bantlar 7 gün sonra alınır ve normal hayata devam edilebilir.

     Ameliyat sonrası 1. yıl kontrolünde elastik burun ucu, nefes almanın rahat olması, hastayla konuştuğumuz burun şeklinin ortaya çıkması önemlidir

  Ara Onlıne Randevu