Lütfen Bekleyiniz...
Son Güncelleme Tarihi: 12.02.2020

Sağlık Hastanesi kadin hastalıkları ve doğum bölümünde tanı, tedavi ve cerrahide son teknik ve teknolojilerle hizmet verilmektedir.


1- Gebelik ve Doğum

Hastanemizde 5 ayrı kadın hastalıkları doğum polinikliniğinde gebeliğe hazırlık kontrolleri ve rutin gebelik muayeneleri 3D/4D üst segment ultrasonografi cihazları ile yapılmaktadır. Gebelik takibinde Down sendromu ve genetik hastalıklar açısından ikili-üçlü-dörtlü tarama testleri anne karnından non invaziv prenatal test ve amniosentez işlemleri hastanemizde uygulanabilmektedir.

Gebelerimiz daha bilinçli ve kolay bir doğum icin hastanemiz bünyesinde sertifikalı eğitmenlerimiz tarafından verilen doğuma hazırlık kurslarına katılmaktadır. Doğum zamanı gelen hastalarımız icin hastanemizde doğal vajinal doğum, suda vajinal doğum, epidural anestezi ile vajinal doğum, kombine spinal-epidural anestezi ile sezeryan doğum ve genel anestezi ile sezeryan doğum seçenekleri mevcuttur. Doğum odalarımız gereklilik halinde sezeryan ile doğumun gerçekleştirilebilmesine imkan sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. hastalarımızın bu mutlu gününü daha keyifli ve unutulmaz kılmak için hastanemizde kuaför, kişiye özel anne-bebek odası tasarımları, çiçekçi, doğum fotoğrafçısı, video kayıt sistemi hizmeti sunulmaktadır.

2- Genel jinekoloji ve üreme hastaliklari

Hastanemizde rahim ağzı sağlığına yönelik smear testi, kolposkopi, kriyoterapi, katerizasyon işlemleri yapılabilmektedir. Jinekolojik ameliyatlar açik(laparotomi), kapali(histeroskopik- laparoskopik) ve vajinal yolla yapılabilmektedir. Meme sağlığı açısından güvenilir ve tomosentez özelliği olan digital mamografi cihazı hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.

3- Urojinekoloji

Genital organ sarkmaları ve idrar kaçırma sorunları için vajinal ve laparoskopik olarak en yeni cerrahi yöntemler hastalarımıza uygulanmaktadır.

4- Infertilite ve Tüp Bebek

Tüp bebek-UYTE ünitemizde spremiogram, HSG(histerosalpingografi), histeroskopi, tüp bebek(IVF-ICSI), sperm dondurma, embriyo dondurma tetkik ve uygulamaları başarıyla gerçekleştirilmektedir

5- Genital Estetik ve Lazer

Hastanemizde genital estetik ve vajinal gençlestirme için cerrahi yöntemlerin yanı sıra ameliyatsız olarak uygulanan lazer teknikleri kullanılmaktadır.

KLİNİK PSİKOLOJİ

Hastanemiz bünyesinde bulunan Klinik Psikoloji bölümünde uzman psikoloğumuz tarafından ‘Çocuk ve Ergen Psikolojisi’ ve ‘Yetişkin Psikolojisi’ alanlarında profesyonel olarak psikolojik destek verilmektedir.

Kişilik gelişiminin en önemli dönemlerinden olan çocukluk döneminde sıklıkla yaşanan

-Çocuğun anne ve babasıyla ilişkisindeki problemleri

-Okul problemleri

-Korku ve endişeler,

-Çocuğun düşmanlık, hırçınlık, agresiflik gibi duyguları

-Boşanma sonrası uyum

konularında danışmanlık yapılmakta, ayrıca Ebeveyn danışmanlığı( Tuvalet eğitimi, beslenme alışkanlıkları) verilmektedir.

Hayatın kritik bir evresi olan ergenlikte ise

-okul başarısı, sınav kaygısı,

-özgüven düşüklüğü,

-ebeveynlerle iletişim,

- arkadaş uyumu

-kişinin kendi içinde yaşadığı çatışmalar

hakkında psikolojik destek verilmektedir.

Yetişkin psikolojisi alanında ise

-Evlilik-ilişki problemleri

-Stres, uyum sorunu

-Gevşeyememe/sakinleşememe,

-Tükenme, ölüm, ayrılık, boşanma

-İş ve işverenlerle olan problemler konularında destek verilmektedir.

Ayrıca birimimizde uzman psikoloğumuz tarafından dikkat testleri, zeka (IQ) testleri, kişilik testleri, çocuk değerlendirme testleri de uygulanmaktadır.

Ara Onlıne Randevu