Lütfen Bekleyiniz...
Son Güncelleme Tarihi: 12.02.2020

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doğumdan itibaren yaşamın ilk 16 yılı çocukluk dönemi kapsamına girmekte ve bu yaş grubunun takip ve tedavisi özel uzmanlık gerektirmektedir. 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, deneyimli uzmanlardan oluşan kadrosuyla, çocuklar için özel tasarlanmış ve ileri teknoloji ile donatılmış poliklinik ve yataklı servis ve yenidoğan yoğun bakım alanlarında, tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmeti vermektedir. Bölümde, doğumdan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Çocuk hastalıkları polikliniği, çocuk hastaların beklemekten sıkılmayacağı şekilde, renkli ve canlı olarak düzenlenmiş, boyama, çizgi film gibi beklerken eğlenceli vakit geçirebilecekleri aktivite olanakları sağlanmıştır. 

Küçük çocuklar için ayrı bir alt değiştirme odası, yenidoğan bebekler için beklenebilecek ayrı bir emzirme odası düzenlenmiştir. 

Acil servis ünitemizde çocuk hastaların ayrıcalıklı olduğu düşünülerek, çocuk acil gözlem odaları tek kişilik ve ayrı bir bölüm olarak düzenlenmiştir.

29 küvöz kapasiteli yenidoğan yoğun bakım ünitemizde yine uzman doktorlarımız yanı sıra deneyimli yenidoğan hemşirelerimizden oluşan yenidoğan ekibi tarafından, 24. doğum haftasından itibaren doğan tüm bebeklere en üst donanım ve teknoloji ile yaşamsal destek ve bakım verilmektedir.

Ara Onlıne Randevu