Lütfen Bekleyiniz...
Son Güncelleme Tarihi: 27.05.2020

Özel Sağlık Hastanesi Acil Servis Ünitesi, alanında uzman doktorları ve deneyimli sağlık personeli ile 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Ani gelişen ve hastanın yaşamını ya da yaşam bütünlüğünü tehdit eden tüm acil vakalara tam donanımlı acil servis ünitemizde müdahale edilmektedir.

Resüsitasyon (Yeniden Canlandırma) Odası: 
Herhangi bir nedenle solunumu durmuş ve kardiyak arrest olan ya da olma ihtimali bulunan, travma nedeni ile acil servise başvuran, kanaması olan, zehirlenen, şuuru kapalı olan, ambulansla hastaneye getirilen hastaların ilk muayene ve tedavisinin yapıldığı kritik hasta takip bölümüdür.

Hasta Muayene Alanları: 
Ayaktan gelen hastaların muayene, teşhis ve tedavisinin yapıldığı müstakil donanımlı bir odadır.

Müşahede Odası/Alanı: Gerek resüsitasyon odası gerekse hasta muayene odalarında ilk muayene ve tedavileri yapılıp kesin taburcu veya yatış endikasyonu verilemeyen hastaların, en fazla 12 saat süreyle bakım ve tedavilerinin yapıldığı alandır. 8 adet yetişkin, 3 adet pediatrik oda ve 1 adet izolasyon gözlem odasıyla,  hastanın vital bulgularının odalardaki monitörler sayesinde takip edildiği primer tedavi alanıdır.

Müdahale Odası/Alanı: Her türlü sütür (dikiş) atma ve alma, enjeksiyon ve alçı gibi küçük cerrahi işlemlerin yapılabildiği odadır. Lokal anestezi altında yapılacak işlemler müdahale odasında gerçekleştirilir.

Triyaj Alanı:Doktor, acil tıp teknisyeni, paramedik, hemşire ve sağlık memurlarının acil serviste görevli doktor ile koordineli olarak çalıştığı, acile başvuran hastaların karşılandığı, tedavi önceliğinin belirlendiği ve hangi bölümde, kim tarafından tedavi edileceğine karar verilen birimdir.

Dekontaminasyon/Arındırma Odası/Alanı: Nükleer, kimyasal ve biyolojik ajanlara maruz kalanların dekontaminasyonlarının sağlandığı, uygun miktarda duş bulunan alanlardır.

112 İstasyon Birimi: Hastane acil servisleri ve birinci basamak sağlık kuruluşları ile entegre olarak 24 saat kesintisiz ambulans ve acil sağlık hizmeti veren B tipi istasyon ve ekibi için ayrılan, acil servis bünyesinde bulunan, en az bir odalı alandır. Hastanemize ait 1 adet tam donanımlı ilk yardim ambulansı ve bir adet hasta nakil ambulansı bulunmaktadır.

Ara Onlıne Randevu