Lütfen Bekleyiniz...
Son Güncelleme Tarihi: 12.02.2020

Rehabilitasyon norolojik, ortopedik, romatolojik ve pediatrik hastaliklara bağlı sakatlık veya yetersizlik yaratan durumlarda egzersiz uygulamaları ile değişik fizik tedavi cihazları kullanarak kişinin normal gündelik hayata en üst düzeyde bağımsız ve ağrısız dönebilmesini sağlar.

Bölümde termoterapi(ısı tedavisi), kriyoterapi(soğuk tedavisi), elektroterapi, hidroterapi(suiletedavi), fototerapi(ışık ile tedavi)gibi fiziksel ajanlarla uygulanan tedaviler, traksiyon, manipülasyon, ve egzersiz tedavileri uygulanmaktadır.

Medikal ve fizik tedavi yanısıra gerekli durumlarda lokal enjeksiyonlar ve girişimsel tedavilerden yararlanılmaktadir.

Nörolojik Rehabilitasyon

Beyinkanalarina veya beyin damarlarında tıkanmaya bağlı felçlerin kafa travmalarından sonra veya multiplskleroz gibi nörolojik hastalıklara bağlı gelişebilen nörolojik sorunların omurilik yaralanmaları sonucunda gelişen felçlerin tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Ortopedik Rehabilitasyon

Kalça ve diz ameliyatlarının öncesi ve sonrasında ayak bileği omuz dirsek ameliyatlarindan sonra omuz kol ve bacak kırıklarının tespitlerinin ardından gelişen eklem sertliği ve kas zayıflığına bağlı hareket kısıtlıklarını gidermek için hizmet verilmektedir.

Romatolojik Rehabilitasyon

Romatoidartirit gibi eklemlerde şekil bozuklukları ve hareket kısıtlıgı yapan romatolojik hastalıklarda bel bacak boyun ağrılarının tedavisinde ve tekrarların önlenmesinde, fibromiyalji ve diğer yumuşak doku romatizmalarinda osteoporoza baglı agrıların giderilmesi ve egzersizlerinin planlanmasında hizmet verilmektedir.

Robotik Rehabilitasyon

Alt Estremite (Yürüme Robotu)

Robotik Rehabilitasyon, nörolojik problemleri nedeniyle yürüme güçlüğü çeken

hastaların vücut ağırlığını destekleyerek robotik bacaklar yardımıyla koşu bandı

üzerinde doğru yürüme paterni ile egzersiz yapmalarını sağlayan bir rehabilitasyon sistemidir.

Robotik yürüme sistemi ile yapılan egzersizler, hastanın hareket yeteneğini, denge

ve koordinasyonunu artırır.

Yürüme egzersizleri sırasında hasta aktif olarak kollarını da çalıştırabilir. Bu sayede, hastaların egzersize uyumu artırılırken, bilişsel ve motor fonksiyonların gelişimine maksimum katkı sağlanır.

Ayarlanabilir robotik destek derecesi, tehlike anında cihazı otomatik olarak durduran çok yönlü kızılötesi sensörler üst düzeyde hasta güvenliği sunmaktadır.

İnme, nörolojik problemler, omurilik yaralanmaları, travmatik beyin hasarları, multiple skleroz(MS), parkinson, yüküme bozukluğuna yol açan diğer nörolojik problemler, yüküme bozukluğu yaratan ortopedik problemler ve uzun süre yatmaya bağlı gelişen yürüme problemlerinde etkin ve güvenli bir şekilde kullanılır.

Üst Ekstremite (Kol ve El Robotu )

Beyin felci,omurilik felci,doğumsal beyin felci,multiple skleroz (MS),ALS gibi nörolojik problemlerden dolayı elini ve kolunu kullanamayan,güçsüzlük ve istemsiz kasılmaları olan hastalarda kullanılan bir sistemdir.

Rehabilitasyonun hem erken hem de ileri dönemlerinde başarılı sonuçlar vermektedir.

Hastaların el ve kollarını,günlük yaşamda daha iyi kullanmaları için ve beyine doğru sinyallerin gönderilmesinde oldukça başarılıdır.

Bilgisayar sistemi-oyun terapisi mevcuttur.

Pediatrik Rehabilitasyonu

El Rehabilitasyonu

Tedavi Ünitemiz;

İleri ve gelişmiş teknolojik donanıma sahip cihazlarla hizmet veren ünitemiz Türkiyede az sayida oluşturulmuş mevcut fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerindendir. Masaj ve ısıtma hizmeti de veren traksiyonuniti bel ve boyun fıtığı hastalarının tedavisinde sonuç verici teknolojiyi sunar.

Hastanemizde diğer merkezlerden farkı olarak Kısa Dalga Diatermi tedavisi de uygulanmaktadir. bu cihaz tüm romatizmal hastalıklar, kırık sonrası tedaviler bel ve boyun fıtıkları ile özellikle diz eklemi bölgesi kireçlenmelerinin tedavisinde büyük öneme sahiptir.

Büyük merkezlerde kullanılan ve hastanemiz bünyesinde bulunan Stereodynator kombine elektroterapi cihazları tüm hastalarımızın tedavisinde rutin olarak kullanılmaktadır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezimiz Hastalarımızın tedavisinin rahat şekilde yapılmasını sağlamak icin, onlara faydali olacak şekilde hizmet vermeyi amaçlayıp özel olarak tasarlanmış ve mekanik cihazlarla donatılmıştır.

Ara Onlıne Randevu