Lütfen Bekleyiniz...
Son Güncelleme Tarihi: 12.02.2020

Dermatoloji; derinin, mukozanın, saçın, tırnağın, her türlü hastalığının ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi ile uğraşan tıp dalıdır

Dermatoloji Bölümünde Gerçekleştirdiğimiz İşlemler

•Cilt Gençleştirme

•Dermaroller,Permapen

•Fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme

•Fokuslu ultrason (Hifu) ile ameliyatsız yüz germe

Kriyoterapi: Dondurma ya da gaz sıkma tedavisi olarak biliniyor. Başta siğiller olmak üzere pek çok deri hastalığının tedavisinde kullanılan modern ve kolay bir yöntemdir. Lokal anestezi gerektirmez. Çocuklarda kullanılan hızlı bir işlemdir.

Elektrokoterizasyon: Yakma tedavisi olarak bilinen yöntem lokal anestezi ile uygulanır. Tek seansta sonuç alınması avantajıdır.

Deri Biyopsisi: Deri hastalıklarının kesin tanısı için lokal anestezi ile doku alınması ve patolojide incelenmesidir

Dermatoskopi: Benler, deri kanserleri başta olmak üzere deri hastalıklarının tanısı için uygulanan bir tanı yöntemidir.

Wood Işığı: Halk arasında mavi ışık olarak bilinen mantar hastalıkları, vitiligo, melazma gibi hastalıkların tanısında kullanılan bir cihazdır.

Botoks: Yüzdeki ve boyundaki kırışıklıkların giderilmesinde ve koltukaltı, el, ayak aşırı terleme tedavisinde kullanılır.

Lazer Epilasyon:  Siyah ve kahverengi istenmeyen tüylerden kurtulmak için Alexanrite tipi cihazla uzman doktor kontrolünde, hijyenik ortamda uygulanır.

Kimyasal Peeling:  Deriye glikolik asit uygulanarak deri gençleştirmeyi hedefler. 2 haftalık arayla toplam 4 seans %20-35-50-70 konsantrasyonlarda uygulanmaktadır.

Deri Temizliği: Buharla deri açıldıktan sonra siyah nokta, akne kistleri, keratin kistleri ve yağ kistleri temizlenmektedir.

Dermaroller: Üzerinde metal iğnecikler olan silindirlerin yüze uygulanmasıdır. Açılan çok sayıda delikçiğe özel serum ve maskeler tatbik edilir.

PRP (Platelet Rich Plasma): Hastanın kendi kanından elde edilen büyüme faktörleri deri gençleştirme saç dökülmesi tedavisi amacıyla kullanılır.

Mezoterapi: Deri ve saçı onarıcı, besleyici, yenileyici maddelerin deri içine özel iğnelerle enjeksiyonudur.

Intralezyoner Enjeksiyon: Başta kortizon olmak üzere ilaçların, keloid gibi deri hastalıklarında, saçkıran hastalığında, deri içinde enjekte edilmesidir.

Tırnak Çekimi: İlaçla tedavi mümkün olmayan durumlarda, özellikle tırnak batmalarında kullanılır.

Abse Drenaj: İltihaplı lezyonlar müdahale odasında lokal anestezi ile boşaltılmaktadır.

Ara Onlıne Randevu