Lütfen Bekleyiniz...
Son Güncelleme Tarihi: 27.05.2020

Şeker hastalığı, hipertansiyon, kan hastalıkları, mide ve barsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, kalp ve damar hastalıkları, tiroit, osteoporoz ve diğer endokrin hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve yaşlanmaya bağlı pek çok rahatsızlığı içeren birçok sistem hastalıklarının tedavisi iç hastalıkları bölümünün içinde yer almaktadır.

Dahiliye bölümü hastaları doğru bölüme yönlendirici ve toparlayıcıdır. Hastanın iç hastalıkları ile ilgili bilinen tanısı yoksa önce genel dahiliye polikliniğine gelmesi tavsiye edilir. İlk elemenin yapıldığı ve ilgili alt birime doğru yönlendirme yapılması açısından, genel dahiliye polikliniği son derece önemlidir.

Bu bağlamda genel dahiliye bölümü, iç hastalıklarının gastroentereloji, nefroloji, endokrinoloji, hematoloji, romatoloji gibi yan dallarına hastaları doğru bir şekilde yönlendirme, farklı yan dallardan gelen sonuçları  birlikte değerlendirmede önemli rol oynar.

Özetle; hastanelerimizde iç hastalıkları yan dal uzmanları ile ve genel dahiliye poliklinikleri koordineli bir şekilde çalışır ve erişkinlerin sağlık sorunlarının tümünde kapsamlı tanı tedavi sağlar.Tüm yan dallarda 14 yaş üstü erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin tanı ve tedavisi hizmet kapsamındadır. Bu hizmet kapsamında ayaktan poliklinik muayeneleri, yatarak tanı, takip ve tedavileri, cerrahi öncesi ve cerrahi sonrası hastanın değerlendirilmesi. acil servis hizmetleri, diğer branşlara konsültasyon hizmetleri ve check-up programları bulunmaktadır.

Ara Onlıne Randevu